+420 318 635 425

info@tenart.cz

2.-3.8. 2024 CELOZRNNÝ WORKSHOP (MASTERCLASS) S GRAISONEM GILLEM A MAŠKRTNICÍ

Graison Gill je pekař, který se posledních 15 let věnuje zejména pečení s celozrnnými a na kameni mletými moukami. Jeho cílem je, aby se i běžná populace dozvěděla více o rozdílech mezi jednotlivými obilninami, uměla s nimi pracovat podobně, jako s jinými surovinami a odlišit je podle jejich charakteru tak, aby následně naplno využila jejich potenciál. Společně nejen zaděláme těsta, ale pohovoříme i o významu obilí a mouky v společensko-ekonomickém kontextu, stejně jako o jejím vlivu na naše zdraví a prostředí, v jakém se nacházíme.

Graison vyučuje v San Francisco Baking Institute, v roce 2012 založil pekárnu Bellegarde v New Orleans, stál u zrodu pekárny a mlýnu Alma v Londýně, konzultoval a pomáhal v mnoha dalších a za svou práci se v roce 2020 dostal do finále James Beard Award.

Vzhledem k aktuální delší cestě po Evropě se nám podařilo ho pozvat i k nám, abychom společně odkryli sílu, vůně a chutě české čerstvě mleté mouky v intenzivním dvoudenním workshopu.

Ten bude probíhat zejména jako praktická ukázka, nikoli přednáška – to znamená, všechno si osaháte, vyzkoušíte vytvarovat, bude dostatek času pro otázky, pro důkladné vstřebání veškerých technik.

Společně nejdříve ochutnáme různé čerstvé i konvenční mouky, porovnáme si je, zaděláme z nich těsta a upečeme následně první vzorky pečiva. Druhý den odpečeme chleby, které jsme společně zadělali, probereme, na co je potřeba dát pozor, stejně jako péči o kvas či další fermenty a samozřejmě, otestujeme, co a jak se nám povedlo.

Co si upečeme?

Bagety, základní chléb, chléb se semínkovou kvašenou záparou a zauzenou kaší, ciabatta/pizza a ochutnáme speciální kořeněnou briošku – především z celozrnné mouky.

Lektor: Graison Gill (IG profil zde) s dopomocí Juliany Fischerové (IG profil zde)

Vše bude probíhat v angličtině, bude-li potřeba, zajistíme překlad.

První den: 9.00-16.00 (přesné časy ještě upřesníme i na základě přípravných dní v pekárně, kdy veškeré receptury vyzkoušíme v našich podmínkách)

Druhý den: 9.00-15.00

Tento termín se workshop bude konat v profesionálním prostředí testovací pekárny firmy TEN ART STROJE v Příbrami, kde si vyzkoušíme receptury v prostředí a na strojích běžného provozu. Ačkoli je možné a vítané přijít i jako profesní ne-pekař, je potřeba počítat s tím, že některé části procesu se v domácích podmínkách replikují hůře (způsob míchání, chlazení, pečení).

Počet frekventantů: 16 účastníků

Přihláškou je objednávka, která se stává platnou po zaplacení. Přihlášku naleznete zde: PŘIHLÁŠKA

Informace o platbě: Platbu prosíme zaslat nejpozději do tří dnů, jinak bude objednávka stornována a místo nabídnuto dalším zájemcům.

Storno objednávky: Při zrušení více než 30 dní před termínem kurzu, Vám zašleme zpět plnou částku.  V případě pozdějšího zrušení vracíme 50 % z ceny kurzu. V případě zrušení účasti na kurzu týden a méně před jeho konáním, je storno poplatek 100 % částky. Vždy se snažíme najít co nejrychleji náhradníka. Pokud se podaří najít, vracíme kurzovné v plné výši.