+420 318 635 425

info@tenart.cz

EBAK – plnička, která umí víc než ostatní

EBAK logo

 

V našem dodavatelském portfoliu máme nového partnera – společnost EBAK.

EBAK se na trhu s potravinářskými stroji čím dále silněji prosazuje speciálními plnícími stroji na principu vřetenového čerpadla.

Již delší dobu hledáme pro naše zákazníky stroj, který by uměl plnit kontinuálně našlehané hmoty bez ztráty objemu a hmoty s obsahem pevných kusů. Nyní máme konečně řešení.

Ebak FM20S_MIX

Plničky EBAK typu FM fungují jako vřetenové čerpadlo, takže umí dávkovat bodově, přerušovaně i zcela kontinuálně. Dávka tedy není dána objemem zdvihu pístu jako u jiných plniček. Je možné se stejnou plničkou dávkovat 4 gramy stejně jako celý objem násypky najednou což je 60 litrů.

Plnění probíhá přes plnící hadici, která je zavěšená na konstrukci, aby šetřila síly obsluhy.

Díky dávkování šnekem je možné plnit a zdobit úplně stejně, jako ručním sáčkem.

EBAK nabízí velké množství koncovek – od zdobících špiček, přes vpichovací jehlu na koblihy až po roztírací trysku pro máslo na bagety.

Velikou předností stroje je možnost čeření produktu v násypce při dávkování pomocí lopatek s nastavitelnou rychlostí – využitelné například při dávkování produktu s čočkami čokolády, které nespadávají tímto způsobem ke dnu násypky.

Dle posledních testů provedených u zákazníků v ČR jsme schopni nadávkovat hmoty, které tradiční pístové plničky na vzduch vůbec nedokáží dávkovat nebo je zcela degradují.

Stroj je vhodný zejména pro dávkování:

  • Šlehaných hmot – piškotová, cheesecake, šlehačky, muffiny atd.
  • Hmot s kusy – náplně, cookies, polévky, kaše, masové směsi
  • Hustších i polotekutých hmot, pomazánek a krémů
  • Pálená hmota

V případě zájmu o toto zařízení nás neváhejte kontaktovat.