+420 318 635 425

info@tenart.cz

Exkluzivní linka vyvinutá pro potřeby českého pekaře

Před několika dny probíhal v našem showroomu v Příbrami dvoudenní seminář na téma jemné pečivo v českých pekárnách. Pro naše zákazníky jsme si připravili horkou novinku, a to multifunkční linku pro automatickou výrobu jemného pečiva, jako jsou české (Honzovy) buchty, šátečky, vázané koláče, hřebeny, záviny, tlačené koláče, moravské koláčky či vdolečky a další. Dle ohlasu přítomných účastníků se potvrdilo, že jsme úspěšně dokázali složit linku, která umí výborně nahradit lidskou práci, a přitom udělá výrobky, nebo úkony, které jiné stroje dosud nesvedly. Těší nás, že Vám stále můžeme přinášet další a další novinky a nápady k ulehčení práce ve Vašich provozech.

Jako první jsme na semináři představili automatický rozvalovací stroj RAM model QTP, který skvěle připravil lemu těsta pro linku CANOL model CANOLINO 5,2.

Linka CANOLINO 5,2 je malá kompaktní linka, která dokáže zpracovat listové, kynuté i plundrové těsto. Linku lze doplnit přídavným zařízením jako např. kalibračním zařízením, šnekovou plničkou, mechanickou gilotinou, překládacím zařízením, zvlhčováním těsta, svinovacími válci, zařízením pro značení a dekoraci, zařízením pro posyp, odsazováním na plechy atd. Na semináři jsme návštěvníkům předvedli tuto linku při výrobě závinů a hřebenů.

Dále jsme k lince CANOLINO 5,2 přidali stroj od italské firmy SANDORE model CTM 8. Jedná se o malý samostatný stroj, který je určený pro uzavírání plněných výrobků. Na lince CANOLINO 5,2 jsme připravili lemu těsta, kterou jsme pomocí šnekové plničky V4 naplnili a stočili. Následně jsme těsto nechali tvarovat ve stroji CTM 8. Dle nastavení je pak možné tvarovat nejen maličké moravské koláčky a vdolečky ale i klasické české Honzovy buchty.

Jenže to by nebyly české vynalézavé ručičky našich zkušených obchodníků, abychom nepřišli s dalším nápadem. 😊 Jelikož již delší dobu zastupujeme dánskou firmu Form and Frys, vyzkoušeli jsme za linku CANOLINO 5,2 připojit skvělý stroj CHARLIE. A co, že CHARLIE dokáže? Spojením těchto dvou linek jsme vytvořili unikátní linku na tvarování vázaných koláčů, šátečků nebo dalších tvarů.

 

Linka na automatické skládání šátečků ZDE

Děkujeme také firmě Puratos CZ, a.s., která nám poskytla náplně a další jejich produkty, které byly během semináře použity. A zároveň také děkujeme mlýnům GoodMills Česko s.r.o., kteří nás dlouhodobě podporují a poskytly nám jejich kvalitní mouku.

Jestli Vás naše linky zaujaly a měli byste zájem o konkrétní nabídku, obraťte se na naše obchodníky. Rádi Vám poskytneme další informace.

 

Text: Kfa®