+420 318 635 425

info@tenart.cz

Myčky cukrářského nádobí a nářadí ATA

Náš dlouholetý dodavatel kvalitních myček do pekařského, cukrářského i gastro půmyslu ATA začal vyrábět první myčky v roce 1973.

V dnešní době je jednou z největších firem v Evropě. Ročně se vyrobí v jejím závodě 11.000 strojů. To znamená, že atakaždých 10 minut opouští brány výrobce nový výrobek, aby uspokojil potřeby další cukrárny, pekárny, nebo hotelu.

V České republice je nejoblíbenějším produktem myčka ALP. Je to model s dvojitými dveřmi, který se vyrábí ve dvou velikostech s rozměry mycího koše 600 x 700 mm nebo u většího modelu 600 x 1320 mm. Výrobce ATA vždy myslí na svoje zákazníky, proto užitná výška mycího prostoru je vždy 800 mm, aby se v myčce daly mýt plech 600 x 800 mm na stojato.

Myčky mají výkonný a velice efektivní systém mytí se silnými čerpadly. Ta jsou nastavena tak, že spodní čerpadlo je silnější, ale má zpožděný chod oproti hornímu, což zajišťuje to, že myté produkty se v myčce nepřeklápějí, neotáčejí a proto se dobře umyjí.

Programovatelný systém THERMOLOCK zajišťuje, že oplach nezačne dříve než při teplotě vody 85 °C, což je ideální teplota pro masivní snížení přítomnosti bakterií.

Myčka přepravek a cukrářského nádobí, Myčka ATA ALP01S

Velkou výhodou myček ALP je unikátní W.A.G.P. systém. Jedná se o silné oplachové čerpadlo vybavené vlastním malým tankem nezávislým na aktuálním tlaku vody z vodovodního řádu.  Toto řešení zabraňuje znečištění hlavního mycího systému špinavou vodou a hlavně zajišťuje vždy excelentní výsledek oplachu.

Model ALP02 má 3 ks nezávislých mycích čerpadel (oproti 2 ks u běžných myček), a tím pádem o 25 % větší mycí sílu.

Myčky ATA mají dvojitou izolaci bojleru, což přináší perfektní výkon mytí díky vysokým a hlavně stabilním teplotám vody. Taková izolace také velmi snižuje náklady na energii.

Všechny myčky jsou standardně vyrobeny kompletně z kvalitní nerez oceli AISI304.

Obsluha myčky je velmi jednoduchá, personál volí pomocí jediného tlačítka mezi 3 typy mytí – krátké, dlouhé, nepřetržité. Vše ostatní je uloženo ve vnitřním nastavení myčky a parametry je možné upravit jen pomocí dálkového ovladače, který má u sebe zaškolený pracovník údržby, nebo majitel.

Samozřejmostí je automatické dávkování mycího i oplachového prostředku se sondami hlídání hladiny.

Myčku ATA ALP máme k předvedení v naší zkušební pekárně v Příbrami. Pokud budete mít zájem zařízení vidět nebo vyzkoušet, neváhejte nás kontaktovat!

Více informací o myčkách ATA naleznete zde: myčky přepravek

 

text: Tomáš Kočárek